پایان نامه مکانیزاسیون تولید مجله تحت وب

پیشگفتار

این رساله که پایان نامه تحصیلی می باشد، مشتمل بر بخشهایی است که توصیفهایی از واحد درسی پروژه عملی، تحت عنوان (مکانیزاسیون تولید مجله تحت وب) را به دست می‌دهد و شامل فصول اصلی: ابزار و روش ها، تحلیل و طراحی، پیاده سازی می باشد. در هر فصل قسمت خاصی از این پروژه مورد بحث قرار گرفته است.

موضوع انتخاب شده برای پروژه پایان نامه ای که شرح آن را پیش رو دارید،‌مکانیزاسیون تولید مجله تحت وب می باشد. از آنجائیکه در عصر حاضر، با توجه به گسترش به کارگیری کامپیوتر و استفاده از اینترنت می‌توان از بسیاری موارد که منجر به اتلاف وقت و مصرف بی مورد کاغذ می شود، جلوگیری کرد، موضوع مجله را مد نظر قرار داده ایم تا با پیاده سازی مراحل تقلید آن تحت وب، در جهت کاهش هزینه ها گامی برداشته باشیم.

در این زمینه با انتقال جایگاه افراد مسئول، به حوزه اینترنت، مکانیزاسیون تولید شکل می گیرد. در قسمت تئوری موضوع به چگونگی شکل گیری وظایف پرداخته شده است.

در موضوع منتخب این رساله،‌ افراد مسئول در تولید، عبارتند از: مدیر مسئول، ویرایشگر، خبرنگاران و نویسندگان ثابت و افتخاری. از جمله وظایفی که تحت وب انجام می گیرد به طور اجمالی عبارت است از:

خبرنگاران و نویسندگانی که می توانند در هر موقعیت مکانی باشند، بعد از عضویت در سایت، مطالب خود را هر ماه به مجله ارسال می دارند. ویرایشگر پس از بررسی مطالب ارسالی و تایید اولیه آنها توسط مدیر مسئول ویرایش و تایید نهایی هر مطلب را به عهده دارد. نهایتاً پس از تایید نهایی، مطالب تأیید شده به صورت اتوماتیک، با توجه به تاریخ، در هر صفحه جای می گیرد و خوانندگان قادر به استفاده از مطالب مندرج خواهد بود.

البته مدیر مسئول وظایف دیگری از قبیل نظارت بر اعضاء سایت و کارکردشان و استفاده از آرشیو مجله را نیز به عهده دارد، که در هر زمینه امکانات و دسترسیهای لازم به صورت سیستماتیک برای مدیر مسئول فوق فراهم می‌باشد.

علاوه بر مطالب فوق، بازدیدکنندگان سایت قادرند نظرات و پیشنهادات خود را پس از مطالعه مطالب ماهانه، برای مجله ارسال کنند. و همچنین یک موتور جستجو نیز در سایت قرار داده شده تا افراد قادر به جستجوی مطالب مورد نظرشان باشند.

مشاهده آرشیو مطالب از امکانات دیگری است که بازدیدکنندگان به آن دسترسی دارند. علاوه بر امکان ارتباط میان اعضاء و مسئولین تولید مجله با هم، بازدیدکنندگان سایت نیز قادرند با مدیر مسئول از طریق ایمیل ارتباط برقرار کنند.

مروری بر ASP.NET

علت بررسی فناوری‌های قبل از ASP.NET ، به جزئیات پیاده‌سازی ASP.NET و فناوری قبل از آن، یعنی ASP بستگی دارد. درک ASP مستلزم درک ISAPI و درک ASP.NET مستلزم درک ASP است.

وقتی ISS2.0 به عنوان بخشی از ویندوز NT4.0 مطرح شد، میکروسافت فناوری جدیدی را به نام Denali ارائه داد. این فناوری در دوره فعال بودن شرکت میکروسافت ایجاد شد و به همین دلیل نام آن صفحات سرور فعال (ASP) انتخاب گردید. چندین نسخه از ASP عرضه شد، مثل IIS 4.0 , ASP 2.0 در ویندوز IIS 5.0, ASP.3,NT در ویندوز ۲۰۰۰٫

ASP نوع متفاوتی از محیط توسعه است. اولاً یک محیط اسکریپتی است. صفحه را به راحتی ویرایش می‌کنید، آن را در پوشه مناسبی قرار می‌دهید و مجوزهای مناسبی به آنها اختصاص می‌دهید. این صفحات توسط مرورگر فراخوانی می‌شوند. ثانیاً، کد ASP می‌تواند با HTML ترکیب شود.

کد ASP معمولاً در ویژوال بیسیک نسخه اسکریپتی (VBScript) نوشته می‌شود، ولی از Jscript نیز می‌توان استفاده کرد.

مزایایASP :

فناوریASP به سرعت مورد توجه قرار گرفت، زیرا کار دشوار ساخت صفحات پویا را به راحتی انجام داد. ایجاد برنامه‌های کاربردی ISAPI, CGI چندان دشوار نبود، ولی استفاده از ASP بسیاری آسان است.

به طور پیش‌فرض، ASP از VBScript استفاده می‌کند. میلیون‌ها نفر با VBScript آشنایی دارند که از طریق ASP می‌توانند وارد دنیای اینترنت شوند. به همین دلیل، ASP راه مناسبی برای ساخت صفحات وب است.

علاوه بر این، از طریق ADO امکان دستیابی آسان به بانک اطلاعاتی را فراهم می‌سازد. برای ساخت محتویات پویا، باید آن محتویات را از جایی دریافت کرد که ADO این امکان را فراهم می‌کند

فهرست مطالب

عنوان
پیشگفتار
تئوری موضوع
بخش اول:
ابزار و روشها
فصل ۱
۱-۱-۱   مروری بر ASP.NET
         ۱-۱-۱-۱  صفحات سرور فعال (ASP)
         ۱-۱-۱-۲ ASP.NET
         ۱-۱-۱-۳  محیط کاری NET
۱-۱-۲   انواع فایل ها در ASP.NET
فصل ۲
۱-۲-۱   فرم ها و کنترل های وب
۱-۲-۲   عناصر تشکیل دهنده وب
         ۱-۲-۲-۱ کنترل های پایه ای
         ۱-۲-۲-۲ کنترل های اعتبارسنجی
         ۱-۲-۲-۳ کنترل های پیشرفته
         ۱-۲-۲-۴ کنترل های داده ای
فصل ۳
۱-۳-۱   کنترل های رادیویی، انتخابی و لیست ها
فصل ۴
۱-۴-۱   پیوندها و فرمت بندی کنترل ها
         ۱-۴-۱-۱ ایجاد پیوند
         ۱-۴-۱-۲ کنترل Hyperlink
۱-۴-۲   مدیریت حالت کنترل ها
۱-۴-۳   استفاده از حالت تماس برای تبادل اطلاعات
         ۱-۴-۳-۱ ردیابی تماس
فصل ۵
۱-۵-۱   بانک های اطلاعاتی
۱-۵-۲   سیستم های مدیریت بانک اطلاعاتی
۱-۵-۳   مفهوم بانک اطلاعاتی رابطه ای
۱-۵-۴   مراحل طراحی بانک اطلاعاتی
۱-۵-۵   دستیابی به بانک اطلاعاتی (ADO.NET)
         ۱-۵-۵-۱ اشیاء و متدهای ADO.NET
         ۱-۵-۵-۲ مهمترین اشیا و عملیات ADO.NET
فصل ۶
۱-۶-۱   تأمین امنیت در وب سایت
۱-۶-۲   تأمین خواسته های امنیت
۱-۶-۳   مفاهیم امنیت
۱-۶-۴   راهبردهای تامین امنیت
بخش دوم:
تحلیل و طراحی
فصل ۷
۲-۷-۱   خلاصه و معرفی
۲-۷-۱   مدلسازی بصری
۲-۷-۳   UML
۲-۷-۴   تحلیل پروژه
بخش سوم
پیاده سازی
فصل ۸
۳-۸-۱   صفحه مربوط به مدیر مسئول
۳-۸-۲   صفحه مربوط به خبرنگار یا نویسنده
۳-۸-۳   صفحه مربوط به ئیرایشگر
۳-۸-۴   صفحات مطالب سایت برای بازدیدکنندگان
۳-۸-۵   کد
نتیجه گیری
فهرست منابع
پایان نامه مکانیزاسیون تولید مجله تحت وب
قیمت : 0 تومان
حجم فایل : 68.0 مگابایت
DocFile
۱۴ مهر ۱۳۹۵
202 بازدید