دانلود رایگان مقاله تکنولوژی گوگل

موضوع:

مقاله تکنولوژی گوگل

مقدمه

«جدا از مشکلات مقیاس گذاری تکنیک های جستجوی قدیمی، برای داده های به این اندازه، تکنیک های جدید رقابتی که استفاده از نمایش اطلاعات اضافی در فرا متن ها را برای نتیجه‌ جستجوی بهتر شامل می‌شود وجود دارد… خیزش سریع تکنولوژی برای جمع آوری مستندات وب و نگهداری آن ها بصورت بروز لازم و ضروری است. فضای ذخیره سازی باید به نحو موثری جهت ذخیره ایندکس ها و مستندا تشان استفاده شود. سیستم indexing باید صدها گیگابایت از داده ها را به شکل موثری پردازش کند. پرس وجوها باید با سرعت صدتا هزار بار در هر ثانیه انجام شوند»

در ابتدا BackRub وجود داشت، سرویسی که به گوگل تبدیل شد. امروزه گوگل با دقت بیشتری به الگوریتم pageRank خود وابسته است. PageRank الگوریتمی انتخابی است که ارزش را به چیز مهمتر می دهد. نشانگر اهمیت یک صفحه وب تعداد صفحاتی است که به آن صفحه خاص لینک می شوند.

تکنولوژی pageRank

گوگل دقیقاً به جستجوی اینترنتی وابسته شده است. برای نمونه، الگوریتم رأی گیری(Voting Algorithm) کارایی کمتری در عمل جستجو دارد. توجهی که گوگل نسبت به تکنولوژی جستجویش کرد، باعث تحت الشعاع قرار گرفتن افکار عمومی راجع به این شرکت شد. جستجوی گوگل همانند یک ستاره نوظهوراست‌که‌درخشندگی‌اش‌  باعث شده تا ناظران نتوانند جهات دیگر این پدیده را به وضوح و دقیق مشاهده کنند.

صرف نظر از این ، گوگل یک شرکت تکنولوژی است بعضی از این تکنولوژی ها هنگامی که دریک مقاله توضیح داده می شوند مانند مقاله “The Anatomy of a Large –Scale Hypertextual”  که در همان اوایل مطرح شد، خواستار پیدا می کنند. مقاله های اخیر مانند

یوست این مقاله شامل لیستی از بیش از شصت اختراع به ثبت رسیده گوگل است. این لیست کاملاً تکمیل نمی باشد، اما به هر حال لیستی از تعداد اختراعات و توضیح خلاصه ای در مورد بعضی از آنها که مهمتر هستند را در اختیار می گذارد. اختراع ثبت شدهPageRank متعلق به هئیت علمی دانشگاه استنفورد می باشد. اختراعات گوگل سعی می کنند در جهت تمرکز بروی سیستم ها و روش هایی برای ارتباطات ، تبلیغات و دیگر فعالیت های شرکت حرکت کنند.

 

دانلود رایگان مقاله تکنولوژی گوگل
قیمت : 0 تومان
حجم فایل : مگابایت
DocFile
۲ شهریور ۱۳۹۶
297 بازدید